Jdi na obsah Jdi na menu
 


FOTA se nedohodla s FIA a chystá novou sérii

19. 6. 2009
F1 se blíží ke svému konci. Týmy se s FIA nedohodly a hodlají odejít a uspořádat novou sérii. V F1 by tak měli zůstat jen dvě současné stáje - Williams a Force India, zbytek by měli být nováčci.
"Je zřejmé, že týmy se již nemohou nadále vzdávat hodnot sportu a odmítly upravit své podmínky pro vstup do šampionátu roku 2010. Tyto týmy tím pádem nemají jinou možnost, než zahájit přípravy na nový šampionát, který reflektuje hodnoty svých účastníků a jeho partnerů. Tato soutěž bude mít transparentní vedení, jediný soubor pravidel, přiláká nové týmy a bude naslouchat fanouškům, včetně nabídky nižších cen fanouškům, partnerům a dalším zúčastněným. Největší jezdci, hvězdy, značky, sponzoři, promotéři a společnosti historicky spojené s královnou motorsportu se budou na tomto novém šampionátu podílet," uvedla FOTA v oficiálním prohlášení.
Ferrari, McLaren, BMW, Renault, Toyota, Red Bull, Toro Rosso a Brawn se sešly v sídle Renaultu a dohodly se na odchudu z F1 a vytvoření vlastní série. FIA je prý záměrně tlačila k rozhodnutí, které povede k rozdělení MS.
Jediné, co by mohlo F1 zachránit je ústupek prezidenta FIA Maxe Mosleyho. Ten však zřejmě vyloučí ze šampionátu pět týmů z podmínečnou přihláškou a místo nich přijme další nováčky.
Týmy Ferrari, Toro Rosso a Red Bull se dříve zavázaly k účasti v F1 do roku 2012. Podle nich však FIA smlouvu porušila a oni tak ze šampionátu mohou odejít.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář